Alışveriş Güvenliği


Ürünün satın alması gerçekleştikten sonra yatırılan para önce Asantik.com.tr havuzunda tutulur. 

Kargo alıcının eline ulaştıktan ve sipariş alıcı tarafından onaylandıktan sonra para mağazanın hesabına yatırılır.

Ödeme yaparken; alışverişlerini kredi kartı ya da banka kartı ile güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Güvenli ödeme ile kredi kartları için verilen bilgiler güvence altındadır.

Banka kartları ile yapılan ödemeler 3D Güvenli Ödeme sisteminden geçer.

%100 güvenli bir ödeme seçeneği olmadığı için Kapıda Ödeme sistemi Asantik.com.tr'de desteklenmez.

Güvenliğiniz için Asantik.com.tr’den kredi kartıyla yapacağınız alışverişlerde her zaman için en son teknolojiler kullanılmakta ve en iyi hizmet sağlayıcılarıyla çalışılmaktadır.

Kişisel bilgi girilen her sayfada internet tarayıcınızda göreceğiniz anahtar simgesi, tarayıcınızla gönderdiğiniz hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görüntülenmeyeceğinin bir taahhüdüdür.

Güvenlik amacıyla Asantik.com.tr'den vereceğiniz her siparişi oluşturma aşamasında kart bilgilerini yeniden girmeniz gerekmektedir. Asantik.com.tr kişisel bilgilerinizi, kredi kartı numaranızı ya da kredi kartı şifrelerinizi kayıt altına almaz ya da saklamaz.

Kredi kartı güvenliğinizin tam olarak sağlanması ve muhtemel sorularınızda size yardım etmek amacıyla sitemizin güvenlik sorumluları da daima size hizmete hazır durumdadır.

3 Boyutlu Güvenlik / 3D Secure

3 Boyutlu Güvenlik (3D Secure), çevrimiçi alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kredi kartı şirketleri tarafından geliştirilmiş kimlik doğrulama sistemine verilen isimdir. Bu yöntemle gerçekleştirilen alışverişlerin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin yapılan işlemi, kendine verilen özel bir şifreyle doğrulayıp onay sürecini tamamlaması gerekmektedir.

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinen bu sistemin Visa için kullanılan uygulamasına “Verified by Visa”, MasterCard için olanınaysa “SecureCode” adı verilmektedir.

Asantik.com.tr üzerinden gerçekleştirebileceğiniz alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu bankanın bu ileri güvenlik sistemini desteklemesi halinde ödemenizi 3 Boyutlu Güvenlik şifrenizi kullanarak gerçekleştirmeniz mümkündür.